« Ücretsiz Görüntülü Chat Yapmanın Getirdiği Faydalar | Main | Görüntülü Chat’in Yaygınlaşma Sebepleri Nelerdir? »

13.03.2020

Görüntülü Sohbeti Neden Daha Fazla Kullanıyoruz?

Goruntulusohbetinedendahafazlakullaniyor

Hatta görüntülü sohbetten neden nefret ettiklerini söyleyen birçok makaleyi bile inceledim. Bu yazarların çoğu, video görüşmelerinin garip olduğunu ve kararın bir aşamasında ne yapacaklarını hiçbir şekilde bilmediklerini düşünüyor gibi görünüyor. İnsanlar fotoğraflarında çok bilinçli görünüyorlar, çağrının tam zamanı vb.İçin bireye odaklanmaları gerektiğini varsayalım. Neden görüntülü sohbet üzerindeki yaygara neden biri olarak kabul ediliyor en çok beklenen geleceğimiz teknolojimiz.

 

İnsanların tahmin ettiklerinden daha fazla video görüşmesi yaptığı anlaşılıyor. Video görüşmeleri TV'lerin radyolara yaptığı şeydir. Görüntülü aramalar çağrılara duygu katıyor. Arkadaşımla video görüşmesi yaptığımda, görüşmenin tüm süresi boyunca arkadaşımın gözlerine bakmam ve onları kabul etmiyorum. Birbirimize baktık, bana odalarından bir şey öneriyor (esas olarak), daha sonra eşitliği yapacağım ve konuşmaya devam ederken bir internet sitesine göz atabilirler. Sadece sesli bir sözlü alışverişe fotoğraf eklemek için hizmet vermektedir. Hiç kimse, konuştuğunuz kişinin tüm iletişim süresi boyunca gerçekte konuştuğunuz birinin gözüne bakmanızı beklemez. Bu tüyler ürpertici olabilir.

 

Telefon görüşmeleri sözlü alışveriş için iyidir, ancak video daha fazla duygu ve daha büyük duygular sağlar ve ekstra görüntülü sohbet, konuştuğunuz karakteri görebildiğinizde getirilen duyguyu bulursanız ekstra. Eğer birey bir arkadaşsa, garipliğe gerek yoktur, sadece oturun ve konuşun. Bedensel küreselde olduğu gibi, nasıl görüneceğinizi umursamazlar ve aynı zamanda nasıl göründüklerini de umursamazsınız. Öyleyse neden bir yaygara olmalı?

 

Çağrı çok farklı olsa bile, neden gariplik olabilir, duygularınız olan kişiye bakmıyor musunuz? Erkek ya da kadını görmek, onları fiziksel olarak gördüğünüz gibi ekstra heyecanlandırmalıdır.

 

Görüntülü sohbetler birinci sınıftır. İnsanların görsel olarak uyarıldıkları kabul edildi ve görüntülü görüşmeler konuşmalara ekstra duygular katıyor, konuştuğunuz kişiyle gerçekten olmanın duygusuna en yakın olanı. Görüntülü sohbetlerin insan doğasının bir parçası olmadığını düşünen insanlar, televizyonun bir hevesin nerede olduğunu düşünen veya hiç kimsenin evlerinde bilgisayar istemediğini düşünen insanlar gibi konuşurlar.

 

Video görüşmeleri, çevrimiçi senkron sözlü alışverişin evrimidir. Günümüzde insanların eşzamansız iletişimi seçtiğini söyleyen birkaç kişi vardı, ancak insanlar çevrimiçi ve çevrimdışı olarak eşzamanlı iletişim ile yüz yüze görüşmeyi engelleyene kadar var olacaklar. (Ayrıca yaklaşık olarak bilmiyorum, ancak cevapları izlemekten nefret ediyorum) Eşzamansız sözlü değişim artık yuvarlak olacak ve eşzamanlı konuşma ile bir arada olacak, ancak herhangi bir zamanda hızlı bir şekilde eşzamanlı iletişim hakim olduğunu varsaymıyorum.

 

Ayrıca herhangi bir ilk konuşmada garip değil. İlk tarihler normalde gariptir, ilk çağrılar çok güzel ve diğerleri. İnsanlar görüntülü sohbet uygulamalarının çoğunun alt par videonun tatmin edici olduğunu veya sesin içinde geciktiğini iddia ettiyse, bu daha çekici bir argüman olurdu. Ancak görüntülü görüşmenin her zaman insan doğası olmadığını savunmak, insanların daha önce insan kavramının insan doğası olmadığı şeyleri sürekli olarak meydan okuması nedeniyle gülünçtür.

 

 

« Ücretsiz Görüntülü Chat Yapmanın Getirdiği Faydalar | Main | Görüntülü Chat’in Yaygınlaşma Sebepleri Nelerdir? »

Blog」カテゴリの記事

Comments

The comments to this entry are closed.